Hit enter after type your search item

כיצד מציגים ציפורי בר כעס?

/
/
/
32 Views

ציפורים מתמודדות עם ציפורים אחרות, חיות בר ובני אדם במספר דרכים. כאשר הם מגינים על הטריטוריה שלהם, על המשפחה ומקורות המזון, הם עלולים להתעצבן ולפחד. ישנן לפחות 5 דרכים בהן ציפורים מראות כעס:

· תקיפה פיזית

· יציבה ושימוש בשפת הגוף

· קולות מפחידים ורמקולים

· אלמנט של הפתעה על ידי הבזקים פתאום של צבעים בהירים

· סינון, נהמה וחידוש

עכוז מצופה מצא את בן זוגו, והם החלו לבנות את הקן שלהם. בעודו מחפש מזון, הוא רואה את השתקפותו בחלון הבית שלכם. מתוך מחשבה שיש פולש המחפש להשתלט על שטחו, מר טיטמוז מתחיל לתקוף את האיום הדמיוני. סמלו מכוון לעבר מטרתו כשהוא עף שוב ושוב אל החלון, דופק נגדו עם מקורו, טפחיו וחזהו.

בחזית הקרב, הגודל קובע. ציפורים מתנפחות כדי להיראות גדולות יותר לאויב. הם ימתחו גבוה יותר, ירחיקו את כנפיהם מצידיהם וידחפו החזה החוצה. אם הם יכולים לעודד את הציפור השנייה ללכת משם מכיוון שהם לא רואים שיש תקווה שהם יכולים לנצח בקרב, לא יצטרך לשפוך דם. עם זאת, אם זה לא עובד, ציפורים יעסקו בהתקפות עקובות מדם העלולות לגרום לפציעות קטלניות.

בדיוק כמו לאנשים, גם לציפורים יש אישיות ייחודית. העורבים האמריקאים נוטים להגיב במה שהם רואים כאיומים על הטריטוריה שלהם, מקור המזון או המשפחה. אזהרות מועברות אל החובל על ידי שפת גוף וקולות. אם יציבה וקשקוש חרב לא עושים את העבודה, התקפה ממשית עשויה להיות הדרך היחידה.

לעולם לא אשכח לילה אחד בקיץ. המטאורולוגים הכריזו על מטר מטאורים שיתקיים מתישהו אחרי חצות עד מוקדם מאוד בבוקר. זה היה לילה בהיר וכוכב במיוחד כאן ביער, אז יצאתי לחצר האחורית. משום מה לא תפסתי את הפנס שלי לפני שיצאתי אחורה.

פתאום שמעתי צליל 'יבב' מאוד חזק ומוזר ממש מאחורי הראש שלי! זה כנראה המהיר ביותר שרציתי בחיי! בהתחלה נבהלתי מכדי להבין שזה לא סוס תועה זועם ששמעתי; אבל כנראה שחדרתי לשטח ציד של ינשוף חורק. ציפור מבוהלת, במיוחד ציפור טורפת, יכולה להיות ציפור כועסת מאוד! אחת הדרכים בהן הם מפגינים את זעמם היא קולות רמים ובלתי צפויים.

צלילים מפחידים יכולים לעתים קרובות לגרום לזורם העובר להפוך לזנב ולרוץ. אבל אם זה לא עושה את העבודה, כמה ציפורים מצוידות גם בכתמי צבע בהירים. הבזק פתאומי של לבן, אדום, צהוב או כתום נועד לגרום לבלבול בדיוק מספיק זמן לבריחה מהירה. ג'אנקוס מדגימים זאת כאשר הם פתאום בורחים ומבריחים את הקצוות הלבנים של נוצות הזנב שלהם.

ינשופי אסם ונשרים הודו ישקש ונהמו לעבר מתרגלים. הם לומדים לעשות זאת כשהם צעירים מאוד. למעשה, אם תתרחשו בשוכרי נשרים של תרנגולי הודו, הם לא רק ישמיעו קולות מגעילים, אלא שהם כנראה יתעוררו מחדש! זהו עוד מנגנון יעיל מאוד שכמה ציפורים משתמשות בו כשהם הופכים לפוחדים או כועסים.

כל מין פיתח דרך משלו להראות עצבנות וגירויים. בדיוק כמו אנשים, חלקם מגיבים באלימות רבה יותר מאחרים, בהתאם לנסיבות. אם אתה יוצא לטיולים או צפרות, כדאי לזהות סימנים של ציפור זועמת, במיוחד באביב ובתחילת הקיץ כשהם מחפשים בני זוג ומקננים!Source by Connie M Smith

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.hifibug.com All Rights Reserved