Hit enter after type your search item

טיפים על טיפול Blue Dot Stingray

/
/
/
26 Views

הנקודה הכחולה סטינגריי או Taeniura לימה הוא בן למשפחה Dasyatidae. מין זה הוא יליד מערכות שוניות האלמוגים הטרופיות של הודו-האוקיינוס ​​השקט, מהפיליפינים ועד צפון אוסטרליה. אוכלוסיות משמעותיות משתרעות מצפון מרכז ועד צפון מערב אוסטרליה, לכל אורך שונית המחסום הגדולה ומדרום לצפון ניו סאות 'ויילס. מין זה מופיע כרגע ככמעט מאוים על ידי IUCN (האיגוד הבינלאומי לשימור הטבע) עקב התדרדרות בתי גידול ומדיג.

קעקועים שוטטו באוקיינוסים מאז הרבה לפני שהאדם הכריז על כדור הארץ כנחלתו הבולטת. פליאונטולוגים חשפו מאובני קדמונים שתחילתם לפני למעלה מ -65 מיליון שנה, לפני שהכחדה ההמונית של זוחלים ימיים ענקיים. חובלים קדומים לא היו זרים לחיה האקזוטית הזו. היוונים הכירו את הזנב כטריגון; הרומאים, פסטינקה. הרקולס, אם כי חצי אל, איבד את אצבעו לנשיכת זנב ענק. הגיבור היווני הגדול, אודיסאוס, נהרג בטעות על ידי בנו סירס לאחר שסבו הציג בפניו חנית שהוטה על עמוד השדרה של זנב.

עוקצים הם דגים סחוסיים כמו קרובי משפחתם הכריש. עוקצני הנקודה הכחולה הם בצבע שזוף ירקרק עם נקודות פולקה כחולות בהירות בגדלים שונים המפוזרות על החלק העליון של הגוף שלהן. הגוף של קרן זו וסנפירים החזה יוצרים יחידה אחת בצורת דיסק סגלגל. הנקודה הכחולה אינה קרן גדולה במיוחד. הדיסק שלה מגיע רק לקוטר של 12 סנטימטרים כאשר הוא גדל במלואו. זנבו יגדל עד פי 1.5 יותר מגופו. לזנבות שלהם קו כחול בוהק מכל צד ויוצר משולש מוארך בקצהו. כמו רוב הג'ינג'י, לנקודה הכחולה יש זנב ארסי בזנבו המשמש להגנה עצמית. נקודות כחולות נמכרות גם על ידי תעשיית האקווריום כעקיצות כחולות, וכקרני זרוע כחולות.

עקצוצים הם מינים השוכנים תחתון. הם מכסים את עצמם באופן אינסטינקטיבי בחול כאמצעי הסוואה. ראשי תיבות יש לשמור רק באקווריומים עם מצע חול. מצעי קורסרים עלולים לפגוע בתת -הגוף של הזקוף ולהוביל לזיהום אפשרי. לעולם אל תחשוף קמצוץ לתרופות המבוססות על נחושת. זה עלול לגרום למוות של החיה.

נקודות כחולות ידרשו גודל מיכל מינימלי מוחלט של 150 ליטרים כאשר רוב השטח התחתון יישאר ללא עיטור. עדיף אקווריום גדול יותר. קרן זו למעשה תהפוך למועמדת מתאימה לאקווריום מרובי דגים בלבד. הם ממעטים לדאוג לעצמם לבוא ולצאת של מיני תקורה כל עוד תחום המצע שלהם אינו נפרץ. זנבות הדוקר שלהם אינם משמשים כאמצעי טרף. עם זאת הם לא יהססו להשתמש בו נגד תוקפן או אפילו דג סקרן מספיק כדי להתחיל לחטט בהם. קרניים אלה מדורגות כמין אגרסיבי על ידי סחר באקווריום. זאת בשל היצר הטורף והטבע הארסי שלהם. אלה אינם יצורים אגרסיביים במיוחד אך יש להקפיד על זהירות רבה בעת טיפול באחד או ביצוע תחזוקה שוטפת באקווריום.

נקודות כחולות מדורגות לאקווריסטים מומחים בלבד. שני הגורמים העיקריים התורמים לרמת טיפול מוקדמת זו קשורים להסתגלות לקויה לשבי ולמצבו הכללי. זהו מין עמיד בסביבתו הטבעית. לרוע המזל הוא מגיע לעיתים רחוקות לקמעונאים במצב בתולי. סיעוד החזרתו של מין זה לבריאות מסובך לרוב בשל חוסר הרצון להאכיל אותו בשבי. אם אתה גר בארצות הברית, ייתכן שתרצה לבדוק רכישת זנב קליפורניה בניגוד לאחד הנשלח מאמצע הדרך על פני כדור הארץ. בדרך כלל הם יגיעו במצב הרבה יותר טוב. עם זאת, הם סוג גדול יותר של קרן וזקוקים לאקווריום גדול עוד יותר.

קרניים הן טורפות. אם הוא אינו אוכל כשהוא מוצג לראשונה במיכל שלך, נסה להאכיל אותו בשרימפס רפאים או בחתיכות קטנות של דיונון מנוקה. הוא עשוי להסתגל לתכשירי מזון מיובשים קפואים או לא. שרימפס קצוץ, צדפות, דיונון ודגים יספקו ערך תזונתי רב. ברגע שהוא יתחיל להאכיל, הוא יאכל כל סרטון קטן שבמקרה חי במיכל שלך. הם אינם מתאימים לבתי גידול של שונית ימית.Source by Stephen J Broy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.hifibug.com All Rights Reserved