Hit enter after type your search item

טיפים בנושא טיפול והשרצה של דגי ליצן

/
/
/
13 Views

דגי ליצן מסווגים למשפחת הפומצנטרידים. דג הליצן נמנה עם קבוצה של מינים המכונים בדרך כלל אימה. ישנם 28 מינים מוכרים של דג ליצן. מתוכם 27 משתייכים לסוג אמפיפריון. דגי ליצן הם ילידי האוקיינוס ​​ההודי והאוקיינוס ​​השקט. בית הגידול הטבעי שלהם כולל את שונית המחסום הגדולה וים סוף.

לוח הצבעים משתנה בין דג הליצן בהתאם למין. ניתן למצוא אותם בכתום, כתום אדמדם, חום, צהוב או שחור. לרוב המינים יש את הסורגים הלבנים האופייניים עם גזירה שחורה על גופם שלשם הם נקראים. פסים לבנים ושחורים אלה המנוגדים לצבע גוף הדג גורמים להם להיראות כאילו הם לובשים תחפושת ליצן. דגי ליצן גדלים בין 4-6 סנטימטרים בהתאם למין. אורך חייהם נע בין 3-6 שנים.

דגי ליצן ידועים בזכות ההדדיות הסימביוטית שהם חולקים עם כלנית הים. האבולוציה המשותפת של שני בעלי החיים הללו יוצרת את אחד היחסים הסימביוטיים המעניינים ביותר המצויים בטבע. כלניות ים הן רעילות ביותר לרוב החיים הימיים. יצור אקזוטי זה משתק את טרפו בנוירוטוקסינים רבי עוצמה. לאחר מכן הוא משתמש בו במחושים כדי למשוך את הטרף לחלל הגסטרואווסקולרי שלו לעיכול. חלל יחיד זה מתפקד גם כפה וגם כפי הטבעת. תהליך העיכול גורם לחומר מתעכל למחצה שצף בסביבתו הקרובה של הכלנית. דגי ליצן בולעים את העניין הזה כמקור לחלבון. לאחר מכן הם מפרישים חומר צואה המהווה מקור חלבון נוסף לכלנית.

לדג הליצן יש קרום ריר המקיף את גופם המשמש מחסום טבעי נגד הנמטוציסטים הרעילים של הכלנית. ניסויים מדעיים הביאו למותם של דגי ליצנים שנחשפו לנוירוטוקסינים אלה לאחר שנלקחו מהריר המגן שלהם. ריר זה מאפשר לדגי הליצן לחפש מחסה מפני טרפה בתוך ההגנה על זרועות הכלנית. מקובל שדגי הליצן יישארו במרחק של 2-4 סנטימטרים מהמארח במשך כל חייו. סימביוזה זו הביאה לכך שדג ליצן מכונה בדרך כלל דג אנימוני.

דג ליצנים הם יצורים קשוחים ועמידים. הם עושים בחירה מצוינת לאקווריסטים חובבים. הם גם התוספת המושלמת למיכל שוניות ימיות. תחזוקת כלניות ים מהווה אתגר רב יותר. למרבה המזל למתחילים, ניתן לשמור על דג ליצן ללא חיות המארח הטבעיות שלהם. רק הקפד לספק להם מקומות מסתור מתאימים והימנע מערבובם עם מינים אגרסיביים יותר ויהיה בסדר. ברגע שאתה הופך מנוסה יותר אתה יכול לבחור להוסיף כלנית לאקווריום שלך. הקפד לבדוק תאימות לחנות הדגים המקומית שלך או לקמעונאי המקוון. מינים בודדים של דגי ליצן תואמים לכלניות ים שונות.

למרות אופים הנחות, דגי הליצן יגלו התנהגות טריטוריאלית כלפי דגי ליצן אחרים, במיוחד דגי ליצן מאותו מין. עדיף לשמור על ליצן אחד או זוג.

דגי ליצנים גדלו באופן מסחרי בשבי. ברכישת כל דג שניתן לגדל בשבי אתה רוצה לקנות יליד שבוי ולא דג שנלכד בטבע. יהיה לך דג שמח ובריא יותר שסביר יותר להסתגל לסביבתו החדשה. ודגים מגדלי טנקים בדרך כלל עמידים יותר למחלות מאשר עמיתיהם הפראיים.

דגי ליצן הם אוכלים כל. דג ליצן שגדל ללא נוכחות כלנית ים ניתן להאכיל שרימפס מועשר בויטמין, או זואופלנקטון בשילוב עם מזון קפוא ימי שנוצר עבור אוכלי כל.

דגי ליצן משרצים בניגוד לרוב מיני הדגים ההרמפרודיטים הליצנים הם הרמפרודיטים עוקבים. כל דגי הליצן נולדים כזכרים בניגוד להרמפרודיטים פרוטוגניים שתמיד נולדים כנקבות. אם יש שני דגי ליצן באקווריום יחד הדומיננטי הגדול יותר מבין השניים יהפוך לנקבה.

תרצה להשתמש במיכל גידול אם אתה מנסה לגדל זוג דגי ליצן בשבי. הנח פיסת צינור PVC בתחתית רצפת האקווריום שלך כדי לשמש כחדר רבייה. ביצים יופקדו בתחתית הצינור או על פני סלע שטוח בקרבת מקום. הטיגון יבקע כעבור 6-10 ימים.

הטגנים החדשים הם קטנים מאוד. יש להאכיל אותם ברוטיפרים עד שהם מתבגרים. ברגע שהם גדלים מעט ניתן להאכיל אותם בשרימפס מי מלח שנבקעו לאחרונה או באוכל יבש אבקתי.Source by Stephen J Broy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.hifibug.com All Rights Reserved