Hit enter after type your search item

הנץ עף שוב: הומאופתיה סייעה לציפור הפצועה להמריא את השמים

/
/
/
34 Views

זו לא הייתה הפעם הראשונה שהחתול שלנו החזיר איתה הפתעה. זו אפילו לא הייתה הפעם הראשונה שהיא הביאה ציפור חיה. אולי היא שחררה אותו בחדר השינה במקום במרתף או בסלון (המקומות הרגילים שלה לשחרר את טרפה).

אני חושב שמה שבאמת הכי הפתיע אותי היה גודל של הציפור שעפה כעת בבהלה מסביב לחדר השינה שלי.

במהלך השנים, עם שתי חתולי בית שהרשנו בחוץ כמה שעות בכל יום, קיבלנו את חלקנו של ארנבים, עכברים או מכרסמים אחרים, וציפורים נכנסות לביתנו. רוב הזמן הם עדיין חיים, מפוחדים, אך לרוב, ללא פגע. חתולים שמזינים מספיק אינם צדים מזון, הם צדים בשביל הכיף, ולכן הם בדרך כלל לא אוכלים את החיות/הציפורים שהם לוכדים. בדרך כלל הם מביאים אותם לבני האדם כמתנה או כדי להראות שהם תפסו משהו.

בהיותי מרפא, אני יודע את החשיבות של לעזור לבעלי חיים ולעופות אלה להתגבר על הלם לפני שהם משחררים אותם, שכן הלם הוא זה שהורג אותם לעתים קרובות, לא כל פגיעה שהם עשויים להיגרם.

אז הציפור שטסה כרגע מסביב לחדר השינה הייתה רק הציפור החדשה ביותר שדרשה את תשומת ליבי.

לרוע המזל, גם זו תהיה בעיה גדולה. הייתי רגיל לעזור לדרורים קטנים שפקדו את החצר האחורית שלנו ואת מאכלי הציפורים של השכן. הציפור הזאת הייתה הרבה יותר גדולה, למעשה הוא היה טורף בעצמו. הוא היה נץ.

אני חייב להודות שהאינטראקציות ההדוקות שלי עם נצים היו חסרות. אני חושב שהכי קרוב שהגעתי לאחד זה היה כאשר אחד היה בעץ והביט בציפור מתה בקרבת מקום. ובכל זאת, הציפור הייתה רחוקה הרבה יותר מזו שעמדה כעת על השידה שלי ונראתה כאילו היא תתקוף כל אחד או כל דבר שזז.

בדרך כלל הייתי נותן לציפור להירגע קצת לפני שהתקרבתי אליו, אבל היא נפגעה מהחתול שלי כשראיתי דם על הרצפה והקירות שאליהם התעופף הנץ. זה היה מספיק דם כדי להצביע על כך שהמתנה היא לא רעיון טוב אם אני רוצה שהוא ישרוד.

אבל היו את הטפרים האלה. והיה המקור החד והמחודד הזה.

והעיניים הקטנות האלה צפו בכל מהלך שעשיתי.

סגרתי את דלת חדר השינה כדי להכיל את הטיסה ואז תפסתי שמיכה קטנה לזרוק מעליו. זה עבד. הציפור לא יכלה לעוף. לבשתי כפפות עור ומשקפי שמש (להגנה) ואז הרמתי את החבילה, בזהירות להחזיק את הרגליים. בעזרתו של בעלי הצלחתי לבדוק את הציפור ללא פגיעה בשנינו. היה לו חתך קטן בגב ואחת הכנפיים שלו חסרה כמה נוצות גדולות יותר. שני הפצעים דיממו.

מכיוון שלא מצאתי פצעים אחרים שהדאיגו אותם באופן מיידי, נתתי לציפור את התרופה ההומאופתית Aconitum napellus("אקוניט") על ההלם. Aconite פועל נהדר להרגעת הלם בבעלי חיים וגם בבני אדם. השתמשתי בו בעבר על בעלי חיים וציפורים שנפגעו, וכאשר הגבתי לתאונות דרכים.

כשהתרופה הרגיעה את הציפור, ניקיתי את החתכים ואז נתתי לו את התרופה ההומאופתית אבקת שריפה כדי לבלום זיהומים. חבשתי את הכנף שלו כדי שלא יעבור להובלה למקלט חיות הבר. לשיקום, הם היו עושים עבודה מצוינת.

אבל למרבה הצער, הם היו סגורים, אז הנץ הובא הביתה והוכנס לחדר הרחצה הפנוי ללילה-היה שקט ואין שום דבר שהנץ יכול לפגוע בעצמו אם היה מסתובב. הוא נראה הרבה יותר טוב משהיה לפני שקיבל הומאופתיה.

למחרת בבוקר, הציפור עשתה מצוין, אבל עדיין לא הייתי בטוח לגבי הכנף. הסרתי את התחבושת מהכנף שלו, הרמתי אותו ואפשרתי לו לעוף-הוא לא עשה כל כך טוב-אז לקחתי אותו לבית המקדש להמשך טיפול.

הנץ היה כנראה בגודל החתול שלי ותהיתי איך היא קיבלה עליו את הקפיצה. למרין (החתול שלי) לא היו פציעות, מה שהפתיע בהתחשב בכך שהנץ היה טורף שיטרף חתולים. אולי, בהיותו של הנץ קטן, הוא לא היה איום על מרין.

הנץ שוחרר ממקלט חיות הבר מספר ימים לאחר מכן. עוזרת הגמילה הופתעה מכך שהציפור לא הגיעה למקלט בהלם, ולא פיתחה זיהום והצליחה להשתחרר כל כך מהר. אולם לא הופתעתי כי ידעתי את יכולות הריפוי של ההומאופתיה.

תהיתי את הסיפורים שהנץ יספר לנצים אחרים, אפילו התלוצצתי מעט, מתוך מחשבה שהציפור תעלה כנראה סיפור מסוכן ומרגש מאוד, המספר על הקרב הגדול שפצע אותו. אילו היה אומר את האמת-שהוא נלכד על ידי החתול-הוא כנראה היה מתגרה לא מעט זמן.Source by Ronda Behnke

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.hifibug.com All Rights Reserved